Start -

Start

Cześć!

Bardzo miło mi powitać Ciebie na Forever F[r]ame – moim blogu, który założyłem na początku 2016 roku. Jeżeli nie wiesz kim jestem i co robię to wszelkie informacje na ten temat znajdziesz na stronie o mnie. No dobra, a teraz do rzeczy!

Zacznijmy od języka, w którym publikuję treści na bloga, ponieważ jest to lekko skomplikowane 😉 Swoją przygodę jako początkujący bloger rozpocząłem od wpisów w języku polskim. Szło mi nawet nieźle, ponieważ kilka wpisów spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem i zostały nawet udostępnione przez Microsoft 😉 W okolicach sierpnia 2016 roku (czyli po ok. 6 miesiącach) postanowiłem wypłynąć na szerokie wody i przerzuciłem się na język angielski, który to był obecny na blogu przez kolejne 2 lata. W tym czasie mocno rozwinąłem się jako programista i dostarczałem wiele technicznych wpisów na temat architektury, języka C# czy platformy ASP.NET Core. Po pewnym czasie poczułem jednak, że popełniłem błąd ze zbyt pochopną zmianą języka… i oto jestem. Polsko-angielsko-polski bloger/programista.

Znając już moją (jakże niesamowitą…) historię domyślasz się pewnie, że archiwalne wpisy na tym blogu będą głównie w języku angielskim. Aby jednak postawić grubą linię między tym co było kiedyś, a tym co jest teraz, postanowiłem ukryć je ze strony głównej i umieścić w specjalnej sekcji Legacy. Znajdziesz tam okrągłe 128 wpisów (PRZYPADEK?) o tematyce technicznej, ale także kilka moich przemyśleń z branży IT. Aby ułatwić Ci eksplorację tych treści przygotowałem kilka list tematycznych, które mam nadzieje Cię zainteresują 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

Poza blogiem miałem także kiedyś podcast o nazwie DevReview, w którym rozmawiałem z wieloma, fajnymi osobami jak chociażby Maciek Aniserowicz. Podobno statystyczny podcast żyje ok. 7 odcinków… mój umarł po 9 😀 Była to bardzo fajna inicjatywa, na którą porwałem się zdecydowanie za wcześnie. Teraz żałuję, ale nie ukrywam, że intensywnie myślę o nowym projekcie.

 

Jeżeli chciałbyś kiedyś podyskutować osobiście to jest no spora szansa! Co jakiś czas goszczę na konferencjach programistycznych i lokalnych spotkaniach jako prelegent. Pełną listę przeszłych jak i nadchodzących wydarzeń znajdziesz na stronie Wystąpienia. Są tam także archiwalne materiały wideo z moich prelekcji.

 

To chyba tyle. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej 🙂 Jeżeli masz jakieś pytanie to skontaktuj się ze mną! Obiecuje, że odpiszę Ci możliwie szybko!

Miłego czytania,
Dariusz Pawlukiewicz