"Distributed.NET Core" czyli darmowy kurs o mikroserwisach na YouTube - Forever F[r]ame

“Distributed .NET Core” czyli darmowy kurs o mikroserwisach na YouTube

We wrześniu ubiegłego roku wspołnie z Piotrkiem Gankiewiczem wrzucilismy na YouTube teaser naszego anglojęzycznego kursu o mikroseriwsach, który zatytuowaliśmy tak jak cykl naszych wystąpień publicznych tj. “Distributed .NET Core”. Teaser się spodobał, a o projekcie DShop zrobiło się trochę głośno m.in. za sprawą tego tweeta 😉

 


Można by rzec “nic tylko nagrywać”. I faktycznie kiedy emocje już opadły, przymierzaliśmy się do nagrania pierwszego odcinka. Pojawiało się jednak wiele wątpliwości m.in: o technkalia (nagrywamy puplit tylko jednej osoby, dwóch, a może użyjemy Live Share do VS), tematykę kolejnych odcinków i najważniejsze – czy na nagraniu piszemy wszystko “od zera” czy wykorzystujemy stworzoną infrastrukturę, którą dokładnie omawiamy. Tak się w tym planowaniu pogrążylismy, że pierwszy odcinek ukazał się prawie trzy miesiące później. Sporo, prawda? Głównie z tego powodu nie pisałem na blogu o tym projekcie, ponieważ obawiałem się, że nie będziemy regularnij w publikowaniu kolejnych epizodów. Jak się później okazało… niepotrzebnie 🙂 Oficjalnie i z pełną stanowczością moge napisać, że kurs żyje, ma się dobrze i jest regularnie wydawany co tydzień.
W związku z powyższym jeżeli chcesz  dowiedzieć się w jaki sposób tworzyć aplikacje rozproszone w oparciu o mikrousługi i platormę .NET Core, gorąco zachęcam Cię do odwiedzenia naszego kanału na YouTube  gdzie czeka na Ciebie playlista z dotychczasowymi epizodami:

 

 

Nowe odcinki pojawiają się w poniedziałek rano, a ich liczba nie jest jeszcze określona (szacujemy ok. 20). Jeżeli podczas oglądania materiałów napotkasz na jakiekolwiek problemy związane z kodem lub będziesz mieć pytania dotyczące projektu DShop, zachęcamy do tego, aby napisać do nas na:

  • Forum – dobre miejsce na obszerne i skomplkiwane pytania, które łatwiej będzie enkapsulować w konkretnych topicach
  • Gitterze – lepiej sprawdzi się na szybkie pytania, hejty, żale itd.

Staramy się odpisywać dość szybko (~1h) więc nie musisz obawiać się, że pozostaniesz z problemem bądź wątpliwościami na długo. W tym miejscu prosiłbym Ciebie jeszcze o jedną rzecz. Mimo faktu, iż zarówno ja jak i Piotrek oczywiście rozumiemy komenatrze napisane po Polsku to wolelibyśmy otrzymywac je w języku angielskim. Powód jest dokładnie taki sam jak ten, dlaczego nagrywamy po angielsku. Chcemy dotrzec do maksymalnie dużego audytorium. W związku z tym pisanie w języku, który nie każdy rozumie jest bez sensu i wyklucza sporą część odbiorców z bądź co bądź ciekawych dyskusji. Mam nadzieję, że to rozumiesz i uszanujesz.

Tyle ode mnie na dziś. Mam nadzieję, że materiał przez nas przygotowany w jakimś stopniu okażę się dla Ciebie wartościowy. Zachęcam Cię także do odwiedzenia naszej strony devmentors.io. Znajdziesz tam wszystkie linki, które prowadzą do nas w sieci.

You may also like...